Eliza Wróblewska przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata!

przez Akademia Judo

Poznańska Judoczka przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata!


Eliza Wróblewska znajduje się na finiszu przygotowań do Mistrzostw Świata w Judo, reprezentantka Polski ostatnie dni przed wylotem do Kataru spędza na codziennych treningach w siedzibie PGE Akademii Judo Poznań, w której barwach występuje od ponad 10 lat.


23-latka w treningach wspierana jest przez grono trenerów. Poznańskie sesje odbywają się pod okiem włoskiego olimpijczyka Gorgio Vismary. Na zgrupowaniu kadry w Zakopanem, gdzie Wróblewska przebywała na przełomie kwietnia i maja jej przygotowania prowadził trener kadry Paweł Zagrodnik oraz wicemistrzyni olimpijska z Atlanty Aneta Szczepańska.


Wszystkie dziewczyny są dobrze przygotowane. Ich forma z dnia na dzień rośnie. Myślę, że przy odrobinie szczęścia każda z nich może powalczyć o punkty i medale. – mówi Paweł Zagrodnik, trener kadry narodowej seniorek.


Eliza Wróblewska ma na koncie już trzy seniorskie tytuły mistrzyni kraju oraz liczne starty na wielu międzynarodowych imprezach, ale również w Mistrzostwach Świata, które odbył się w Japonii w 2019 roku. Walki poznanianki, która reprezentuje Polskę w kategorii do 70 kilogramów, odbędą się piątego dnia mistrzostw w Doha- 11 maja.


Długoterminowym celem poznańskiej zawodniczki jest natomiast udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w lipcu i sierpniu przyszłego roku. Na ten moment Eliza Wróblewska wciąż zbiera punkty, które umożliwiły by jej start na tej imprezie sportowej.


Udział w Mistrzostwach Świata może być przepustką do Igrzysk ze względu na ilość punktów jakie można zdobyć, jednak razem z trenerem Vismarą skupiamy się na walce o medal. Nie ma co analizować naprzód. Będę skupiać się na tym co mam do zrobienia w danym momencie – deklaruje mistrzyni judo z Poznania.


W podobnych słowach wypowiadał się wieloletni trener Elizy Wróblewskiej i prezes PGE Akademii Judo Poznań, Radosław Miśkiewicz. Szkoleniowiec podkreślił, że chociaż zawodniczka reprezentująca klubowe barwy jest na 45 miejscu światowego rankingu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na zbliżających się mistrzostwach walczyła o podium. Występ reprezentantki Polski z Poznania, to niejedyny start poznańskich zawodników na międzynarodowych arenach, który będzie miał miejsce w najbliższym czasie.


Zaraz po Mistrzostwach Świata Damian Kubiak i Jakub Mrozek będą rywalizować w zawodach Pucharu Europy Juniorów, tydzień później w Sarajewie w Pucharze Europy Seniorów o medal powalczą Agata Szafran, Natalia Stokłosa i Natalia Nowaczyk – zapowiada Radosław Miśkiewicz.


Trzykrotna mistrzyni Polski podkreśla jak dużą rolę jaką w karierze sportowej odgrywa PGE Akademia Judo Poznań. Jak mówi, start w tak ważnej imprezie jaką są Mistrzostwa Świata, nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie klubu, gdzie trenuje od 2012 roku. Istotnym aspektem jest współpraca z Gorgio Vismarą, który towarzyszy Elizie Wróblewskiej nie tylko podczas treningów w Poznaniu, ale również podczas zgrupowań kadry i startów na międzynarodowych zawodach.

Czytaj także