Mark Huizinga na Winter Champion Judo Camp w Poznaniu

przez Franciszek Bryska

Winter Champion Judo Camp, którego gwiazdą był Mark Huizinga za nami. Od 28 do 30 października ponad 600 młodych judoków miało okazję szkolić się pod okiem holenderskiego judoki. Huizinga ma na swoim koncie 3 medale Igrzysk Olimpijskich:

-złoto, Sydney 2000

-brąz, Atlanta 1996

-brąz, Ateny 2004

 

Ponad to gwiazda tegorocznej edycji Winter Champion Judo Camp ma w swoim dorobku brązowy medal z Mistrzostw Świata (Kair 2005) oraz aż kilkanaście medali z Mistrzostw Europy (w tym 5 złotych).

Camp tradycyjnie rozpoczął się uroczystą ceremonią otwarcia, później na młodych adeptów judo czekały treningi techniczne oraz randori. Łącznie Huizinga przeprowadził 9 treningów w 2 grupach wiekowych. Na tatami w Poznaniu nie zabrakło zawodników z zagranicy. Były kluby m.in. z Niemiec, Czech, Ukrainy czy Łotwy.

 

Ostatnim elementem campu było wręczenie certyfikatów z podziękowaniami dla uczestników oraz ogłoszenie kolejnej gwiazdy. Już wiemy, że w marcu na poznańskich matach będziemy gościć Jessicę Klimkait- brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz Mistrzynię Świata.

Czytaj także