Trzy medale z Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów

przez Akademia Judo

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów, PGE Akademię Judo Poznań reprezentowało 8 osób. Zawody odbywały się w dniach 25-26 listopada w Katowicach. Pierwszego dnia o medale walczyło 6 reprezentantów Akademii. Po 3 walkach, srebrny medal w kategorii do 70kg zdobyła Eliza Wróblewska. Eliza wygrała 2 walki i dopiero w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki. Z kolei po 4 walkach, brązowy medal wywalczył Damian Kubiak (100kg). Warto zaznaczyć, że Damian jest jeszcze juniorem zatem medal z imprezy seniorskiej jest dobrą prognozą na przyszłość. Tuż za podium bo V miejsca zajęły Agata Szafran (63kg) i Marcelina Romaniuk (70kg). Obie zawodniczki stoczyły 4 walki i zakończyły zawody z bilansem walk 2 wygrane i 2 przegrane. Miejsca VII zajęli Jakub Mrozek (100kg) oraz Nikodem Kubiak (+100kg).

Eliza Wróblewska

Drugiego dnia zawodów ogromną dawkę emocji dostarczyła Natalia Stokłosa, która  po 3 mocnych walkach została Mistrzynią Polski Seniorek w kategorii do 48kg!!! Z kolei Monika Olejnik zajęła VII miejsce w kategorii do 52kg. 

Podczas zawodów zostały wręczone wyróżnienia dla 10 najlepszych trenerów w Polsce. Wśród nich znalazł się Prezes PGE Akademii Judo Poznań a zarazem główny trenerem klubu- Radosław Miśkiewicz. Trener Miśkiewicz zajął wysokie- trzecie miejsce. Gratulujemy! 

Szkolenie współfinansowane przez Miasto Poznań

Czytaj także