„Wszędzie dobrze, ale pod swoim dachem najlepiej”

przez Akademia Judo

Wielkopolska niejednokrotnie tytułowana była województwem wysoko rozwiniętym w wielu dyscyplinach sportu – w tym judo. Miło nam poinformować, że jako klub sportowy reprezentujący właśnie tę dyscyplinę cieszymy się poparciem Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a w szczególności Marszałka Województwa Pana Marka Woźniaka!

Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansowuje nasz klub w zadaniu „Otwarty konkurs ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury fizycznej na rzecz poprawy i rozwoju infrastruktury sportowej w roku 2022.” Trzy lata otrzymywaliśmy wsparcie na Taborową 1-4, a w roku 2022 na sale przy ulicy Starołęckiej.

„Wszędzie dobrze, ale pod swoim dachem najlepiej” to projekt udowadniający, że potrzeba rozwoju na poziomie naszej dyscypliny sportu jest naprawdę wysoka. Nasze sale treningowe mieszczą się nie tylko w Poznaniu, ale również w okolicy. Jednocześnie współpracujemy również z przedszkolami, szkołami i wszelkimi ośrodkami sportu. Jesteśmy tam, gdzie potrzebujecie zadbać o swoje ciało i umysł. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie w poprawie infrastruktury i za to, że możemy się czuć jak „u siebie”.

Jako PGE Akademia Judo skupiamy się nie tylko na ilości zgromadzonych wokół nas zawodników i zawodniczek, ale przede wszystkim na prawidłowym rozwoju każdej jednostki pobierającej u nas lekcje techniki, motoryki i wiedzy, bez której reprezentowanie judo nie byłoby tak świadomym wyborem. Judo jako dyscyplina olimpijska nie rozwija jedynie umiejętności fizycznych, ale i mentalne, które pozwalają w znaczący sposób poprawić komfort życia jednostki, niezależnie od jej stanu zdrowia czy sprawności fizycznej/intelektualnej.

Jako klub sportowy w 2021 roku zdobyliśmy 292,5 punkty w rankingu poziomu sportowego, co daje nam VII miejsce w Wielkopolsce. W 2022 roku zdobyliśmy natomiast aż 315,5 pkt, co daje nam pierwsze miejsce jako klub judo w Wielkopolsce i ósme miejsce jako klub ze wszystkich dyscyplin w naszym województwie.

Poprawa i rozwój bazy sportowej na terenie województwa wielkopolskiego uznajemy za nasz wspólny sukces i jednocześnie aktualny cel będący znaczącym elementem budowania lepszej przyszłości nie tylko dla przyszłych pokoleń, ale i dla nas – już teraz!

Sponsorem Tytularnym PGE Akademii Judo jest Grupa PGE

#GrupaPGE#Sushi4You#poznanwspiera#poznan#ajjudo#pzjudo#judofamily#judo #PGEAkademiaJudo

Czytaj także