Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Berlin 2023

przez Akademia Judo

Już dziś wystartowały Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Berlin 2023!

Porozmawialiśmy z trenerem PGE Akademii Judo Dariuszem Migdałkiem, który przygotowywał Andżelikę do udziału w Igrzyskach.

Jak wyglądała droga Andżeliki do udziału w IO?

„Angela trenuje w grupie Olimpiad Specjalnych u nas na Taborowej, wcześniej trenowała też w szkole nr 101 w Poznaniu, ale już szkołę skończyła. Żeby zakwalifikować się do Igrzysk musiała najpierw wygrać Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w dyscyplinie judo odbyły się w Poznaniu, w maju 2022r. Po zdobyciu złotego medalu, musiała jeszcze mieć sporo szczęścia, żeby ją wylosowano (Polska dostała tylko jedno miejsce dla kobiety i jedno dla mężczyzny w Judo). Wstępnie ja również zostałem wybrany (wśród trenerów nie ma losowania, są wybierani przez władze krajowe), ale niestety ze względów osobistych musiałem odmówić i pojechała trenerka wylosowanego zawodnika z Elbląga.”

Jak oceniasz nastawienie swojej podopiecznej?

„Angela emanuje pozytywną energią, jak trzeba to potrafi na treningach ciężko pracować i zawsze podchodzi do judo z wielkim optymizmem. Właściwie to od zawsze towarzyszyłem Angelice na wszystkich treningach, zawodach i obozach. Pierwszy raz musiałem odmówić, co jest dość przykre, ale niestety trzytygodniowy wyjazd wymaga pewnego zaplecza. Mocno trzymam za Angelę kciuki i jej kibicuję!” – my również trzymamy kciuki i dziękujemy trenerowi za świetną pracę.

Trzymamy kciuki i kibicujemy – pokażcie naszą moc!

#KibicujęAndżelice#TejKibicujcieSwoim#GrajmyRazem

Czytaj także