Puchar Europy w Teplicach

przez Akademia Judo

Zapytaliśmy naszych zawodników – Jakuba Kobylińskiego oraz Jakuba Muszyńskiego o ich debiut podczas minionego Pucharu Europy w Teplicach.

Kuba K.: „Zawody były bardzo mocne, w mojej wadze (66kg) było 112 zawodników. Był to najtrudniejszy start w mojej karierze. Byłem bardzo zestresowany znając wagę zawodów. Zawody różniły się tym, że mieliśmy kontrolowaną judoge, w tym wszystkie naszywki. Tym razem niestety się nieudało, natomiast następnym razem na pewno będzie lepiej. Taki start to spore doświadczenie i lekcja na przyszłość.”

Kuba M.: „Na zawody jechałem z chłodną głową, nie skupiając się na wyniku, tylko na tym, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Był to mój pierwszy start na zawodach rangi Pucharu Europy i pomimo braku medalu uważam zawody za udane – ze względu na to, że udało mi się zawalczyć aż 4 walki ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Pozostaje spory niedosyt, szczególnie po ostatniej walce, którą przegrałem przez 3x shido z powodu swoich błędów technicznych. Nie pozostaje mi nic innego, jak wyciągnąć wnioski i wracać do ciężkiej pracy, bo już za 2 tygodnie wystartuję na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.”

Na turnieju w Czechach pojawiły się reprezentacje ponad 40 krajów – w tym nasi waleczni i zdeterminowani zawodnicy PGE Akademii Judo.
Dziękujemy naszym reprezentantom, trzymamy za nich kciuki podczas kolejnych startów i wierzymy, że do celu zbliżają nas małe kroki!

Czytaj także